خبر فوری

تلاش نیروهای امنیتی لبنان برای بازگشایی جاده‌ها در ششمین روز اعتراضات

 نظرها
تلاش نیروهای امنیتی لبنان برای بازگشایی جاده‌ها در ششمین روز اعتراضات
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

معترضان لبنانی روز سه شنبه برای ششمین روز متوالی به خیابان ها آمدند و علیه رهبران این کشور شعار دادند.

تظاهرکنندگان در حالی به اعتراض خود ادامه می دهند که سعد حریری، نخست وزیر لبنان روز دوشنبه از طرح اصلاحات اقتصادی دولت خود خبر داد.

تظاهرات لبنان در ابتدا در اعتراض به وضع مالیات بر مکالمات واتس اپ آغاز شد اما در ادامه به اعتراضی فراجناحی به سیاستمداران این کشور تبدیل شد.

موج اعتراضات کنونی در لبنان از نظر فراقومیتی و فراجناحی بودن «بی سابقه» توصیف شده است. در روزهای گذشته اکثر شهرهای لبنان صحنه اعتراض تظاهرکنندگان بوده است.

نیروهای امنیتی لبنان روز سه شنبه تلاش کردند تا جاده های این کشور را که از سوی معترضان مسدود شده بود بازگشایی کنند. یک مقام امنیتی لبنان تاکید کرد که نیروهای امنیتی تلاش خواهند کرد تا به بازگشایی جاده ها با استفاده از روش های صلح آمیز کمک کنند. وی با این حال افزود که نیروهای امنیتی به زور متوسل نخواهند شد.

صدها هزار نفر از روز پنجشنبه گذشته تاکنون در اعتراض به وضع نامناسب اقتصادی و فساد مالی سیاستمداران این کشور در تظاهرات ضددولتی شرکت کرده اند.

بانک ها و مدارس لبنان روز سه شنبه در حالی تعطیل بودند که تعداد تظاهرکنندگان در شهرهای بیروت و طرابلس نسبت به روزهای قبل کاهش یافته بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.