خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض شدید ترکیه به مصوبۀ پارلمان فرانسه در محکوم کردن حمله به کُردهای سوریه

نظرها
اعتراض شدید ترکیه به مصوبۀ پارلمان فرانسه در محکوم کردن حمله به کُردهای سوریه
کپی رایت
David.Monniaux
اندازه متن Aa Aa

دولت ترکیه به مصوبه روز چهارشنبۀ پارلمان فرانسه در محکوم کردن حملۀ آنکارا به سرزمین‌های شمالی سوریه موسوم به عملیات «چشمه صلح» واکنش نشان داد.

وزارت خارجه ترکیه روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای به قطعنامه پارلمان فرانسه اعتراض و پاریس را متهم کرد که درصدد تشکیل «یک دولت تروریستی» در شمال سوریه بوده است.

آنکارا همچنین به پاریس هشدار داد که «پارلمان و دولت فرانسه باید در زمینه مبارزه با تروریسم نه با تروریست‌ها، بلکه با ناتو و ترکیه همبستگی و همکاری کند.»

ترکیه همچنین در چهارچوب این بیانیه ادعا کرد که «مشروعیت این عملیات با توافق‌های اخیر ترکیه با آمریکا و روسیه تایید شده است... و کشور فرانسه که در خصوص پذیرش مسئولیت شهروندان داعشی خود در سوریه دوگانه عمل می‌کند، حق ندارد علیه ترکیه که شماری از سربازان آن در مبارزه سینه به سینه با تروریست‌های داعش شهید شده‌اند، اظهارنظری کند.»

بنا بر اعلام خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجه ترکیه علاوه بر انتشار این بیانیه، چارلز فرایز سفیر فرانسه در آنکارا را نیز احضار کرده است.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.