خبر فوری

در پی وقوع زمین‌لرزه فعالیت یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه موقتا متوقف شد

 نظرها
در پی وقوع زمین‌لرزه فعالیت یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای فرانسه موقتا متوقف شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در پی بروز زمین‌لرزه روز دوشنبه ۱۱ نوامبر در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای کرواس در منطقه اردش فرانسه، مقامات این کشور برای دست‌کم سه روز کار راکتورهای این نیروگاه را متوقف کردند.

قرار است یک بازبینی دقیق توسط اپراتور این مرکز هسته‌ای همچنین آژانس امنیت هسته‌ای به عمل آید. این اقدام احتیاطی پس از آن در دستور کار قرار گرفت که یکی از ۵ حسگر زلزله در این مرکز، شروع به ارسال علائم هشدار کرد.

نیروگاه هسته‌ای کرواس به زمین‌لرزه‌هایی تا قدرت‌ ۵.۲ در مقیاس ریشتر مقاوم است. این در حالی است که بزرگی زمین لرزه روز دوشنبه در کانون خود ۵.۴ در مقیاس ریشتر بوده است.

با این زمین لرزه که در شهرهای مجاور نظیر لیون نیز احساس شد، ۲۰۰ خانه در روستای کوچک «تی» واقع در غرب مون‌پولیه تخریب شد و ۴ نفر مصدوم شدند. ده‌ها نفر نیز شب را در سالن‌های ورزشی سرپوشیده گذراندند.

توقف کار موقت سه راکتور نیروگاه به معنی خارج شدن ۲۷۰۰ مگاوات ظرفیت تولید برق فرانسه از مدار است.

نیروگاه هسته‌ای ۳۶۰۰ مگاواتی کرواس در سال ۱۹۸۴ میلادی به بهره‌برداری رسید و ۴ تا ۵ درصد برق مورد نیاز فرانسه را تولید می‌کند.

بیش از ۷۶ درصد برق فرانسه توسط نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور تولید می‌شود.

بیشتر بخوانید:

https://www.loctier.com/knowledge/eposter.php
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.