خبر فوری
This content is not available in your region

سیاستهای اروپایی در قبال حق تشکیل خانواده برای همجنسگرایان

نظرها
سیاستهای اروپایی در قبال حق تشکیل خانواده برای همجنسگرایان
اندازه متن Aa Aa

در برخی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و اسپانیا بحث و جدل میان مدافعان خانواده های سنتی و کسانی که طرفدار ازدواج و تشکیل خانواده همجنسگرا هستند، بالا گرفته است.
 
در مواجهه با معترضان به ازدواج هم جنسگرایان، فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه عقب نشینی کرده و موضوع را به شهردارها واگذار کرده است. گام های نخستین وی این بود که مانند چندین کشور ارو‍پایی دیگر، سیاست های اجتماعی را با تغییرات جمعیتی تطبیق دهد.
 
آیا سیاست اجتماعی باید به سمت به رسمیت شناختن حقوق همجنسگراها پیش روند یا اینکه باید رویکرد محتاطانه تری در پیش گرفته شود؟ آیا قانونگذاران و سیاست های اجتماعی اروپا از تغییرات در نحوه زیستن زوجها با هم و فرزند آوردن تبعیت می کنند؟ تاثیر این سیاست ها بر نسل های جدید چیست؟
 
سوفی اینت ورد، نایب رئیس کمیسیون پارلمانی آزادیهای مدنی، عدالت اجتماعی و امور داخلی و عضو گروه بین پارلمانی حقوق همجنس گراها،  فریژید بارژو هنرپیشه و مؤسس گروه «انسانیت پایدار» و سازمان «تظاهرات برای همه»، و سالواتوره داموره روانپزشک بالینی و روان شناس، مهمانان برنامه این هفته «بیست و پنج ثانیه» با اجرای کریس برنز هستند

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.