خبر فوری
This content is not available in your region

اردن سرآغازی برای مذاکرات صلح خاورمیانه

نظرها
اردن سرآغازی برای مذاکرات صلح خاورمیانه
اندازه متن Aa Aa

رهبران اسراییلی و فلسطینی برای آغاز مذاکرات صلح به توافقهای اولیه دست یافتند. اینبار اردن خوش یمن بود و در نشستی که بین مقامات دو کشور بطور مستقل با جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا برگزار شد تصمیم بر آن شد تا مذاکرات صلح بزودی از سر گرفته شود.

این خبری بود که جان کری پس از دیدارش با محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی، اعلام کرد.

جان کری گفت: “ اگرهمه چیز طبق انتظار پیش برود، ارکات و تزیپی لیونی، در واشنگتن به من ملحق می شوند تا مذاکرات را از هفته آینده آغاز کنیم، بیانیه نهایی را از گروه مذاکره کننده خواهید شنید.”

این توافق پس از 4 روز مذاکره دو جانبه با مقامات اسراییل و فلسطین، پس از بارها بی نتیجه ماندن این گفتگوها مایه خشنودی و امیدواری جان کری، رییس دستگاه سیاست خارجی ایالات متحده شده است.

گفتگوهای صلح میان اسراییل و فلسطین از سال 2010 بدلیل گسترش شهرکسازی اسراییل در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی متوقف شده بود.

فلسطینی ها می گویند اسراییل نمی تواند از یکسو برای صلح مذاکره کند و از طرفی دیگر زمینهای بیشتری را اشغال. ناظران می گویند مذاکرات صلح می تواند ماهها بطول بیانجامد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.