خبر فوری
This content is not available in your region

اجلاس فائو در رم برپا شد

نظرها
اجلاس فائو در رم برپا شد
اندازه متن Aa Aa

موضوع شیوع ویروس کشنده ابولا در آفریقا بر اجلاس وزیران کشورهای عضو سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، فائو سایه انداخت.

وزیران بهداشت و درمان و کشاورزی از یکصد و هفتاد کشور روز چهارشنبه در رم، پایتخت ایتالیا برای بحث بر سر مبارزه با سوء تغذیه گردهم آمدند. به نظر می رسد که شیوع ابولا به بزرگترین مانع بر سر این هدف بدل شده است.

از سویی دیگر اگر چه فائو و سازمان جهانی بهداشت می گویند که گرسنگی از سال 1992 به میزان 21 درصد کاهش یافته اما یکی از کنشگران تجمع کننده در برابر محل برپایی این نشست می گوید: «حرف خیلی مهم است ولی ما نیاز به عمل داریم. در حالی که ما حرف می زنیم 324 کودک در هر ساعت جان خود را از دست می دهند، نه به این خاطر که غذا کافی موجود نیست بلکه به این دلیل که آنان غذای مناسب ندارند.»

بنگلادش نمونه ای از کشورهایی است که مرگ و میر کودکان بر اثر سوء تغذیه در آن شایع است. در بنگلادش عمده غذای مردم از پروتئین حیوانی تامین می شود. آب آلوده و شبکه فاضلاب ابتدایی در کنار کمبود غذای سالم و رعایت نشدن استانداردهای بهداشت غذایی، بنگلادش را به کشوری با نرخ قابل توجه سوء تغذیه بدل کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.