خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه سقوط روبل با وجود افزایش نرخ بهره در روسیه

نظرها
ادامه سقوط روبل با وجود افزایش نرخ بهره در روسیه
اندازه متن Aa Aa

پس از شدیدترین سقوط ارزش روبل طی حدود شانزده سال اخیر، بانک مرکزی روسیه امیدوار است، با افزایش قابل توجه نرخ بهره، حداقل به طور موقت نرخ ارز را تثبیت و روبل را تقویت کند.

از روز دوشنبه، ارزش روبل در برابر دلار بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است. از ابتدای سال جاری میلادی، واحد پولی روسیه حدود نیمی از ارزش خود را دست داده است.

این سقوط کم سابقه، با افزایش نرخ تورم و قیمت ها همراه بوده که باعث نگرانی شهروندان روس شده است.

یک زن ساکن مسکو می گوید: «قیمت ها دائما در حال افزایش اند. نمی توانم بگویم این دقیقا چه اثراتی بر زندگی من خواهد داشت، اما این روند دردناک است و مردم مضطرب و نگران هستند. من اعتمادم را از دست داده ام. احساس من اینست و فقط همین را می توانم بگویند.»

تحریم های غرب و تشدید فشار بر روسیه به دلیل سیاست آن کشور در قبال اوکراین و بویژه کاهش بهای نفت خام در روزهای اخیر از عوامل اصلی بحران کنونی در روسیه به حساب می آید.

در عین حال به عقیده برخی از کارشناسان، نرخ بهره بالا، ممکن است برای اقتصاد تضعیف شده روسیه عواقب خطرناکی داشته باشد، چرا که مصرف و سرمایه گذاری را تحت تاثیر قرار می دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.