خبر فوری
This content is not available in your region

جشن های سال نو میلادی در پایتختها و شهرهای بزرگ جهان

نظرها
جشن های سال نو میلادی در پایتختها و شهرهای بزرگ جهان
اندازه متن Aa Aa

اکثر کشورهای جهان سعی کردند آغازین لحظات سال جدید میلادی را با برنامه هایی جذاب و به یاد ماندنی جشن بگیرند.

ساکنان لندن، شاهد آتش بازی در کنار رودخانه تایمز بودند و امسال برای اولین بار برای تماشای این برنامه باید بلیط تهیه می کردند. بهای هر صندلی در محل اجرای برنامه ۱۰ پوند بود. هدف از انجام این کار محدود کردن تعداد تماشاچیان و کنترل امنیت اعلام شد.

در پاریس به سنت هرساله خیابان شانزه لیزه نورافشانی شد. از آنجا که اجلاس بین المللی تغییرات آب و هوایی در سال جدید در فرانسه برگزار خواهد شد، موضوع نورافشانی ها در بنای مشهور طاق پیروزی، هنر زندگی و محیط زیست بود.

شهر آمستردام هلند، برای جشن های آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی موسیقی را با آتش بازی توام کرد.

در توکیو مراسم سال نو بگونه ای منحصر بفرد برگزار شد. از جمله این مراسم، ۱۰۸ بار نواخته شدن ناقوس ها در معابد بودایی برای زدودن بدی ها از جسم و روح، و عریان شدن در هوای بسیار سرد زمستانی بود.

استرالیا با توجه به موقعیت جغرافیایی اش، از جمله اولین کشورهایی بود که سال جدید میلادی را جشن گرفت و به سنت هرساله بندر و اوپرای مشهور شهر سیدنی در این شب غرق در نور شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.