خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش سی درصدی آمار تجاوز در پایتخت هند

نظرها
افزایش سی درصدی آمار تجاوز در پایتخت هند
اندازه متن Aa Aa

پلیس هند روز جمعه اعلام کرد در سال ۲۰۱۴ میلادی، خشونت های جنسی علیه زنان نسبت به سال قبل، بویژه در پایتخت این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

رییس پلیس دهلی نو گفت که در مجموع ۲۰۶۹ مورد تجاوز جنسی طی دوازده ماه اخیر در این شهر گزارش شده که حاکی از یک افزایش ۳۱.۶ درصدی است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان جرائم هند، تنها دو سوم این خشونت ها به پلیس گزارش می شود و بطور متوسط هر روز نود و دو زن در این کشور مورد تجاوز قرار می گیرند که چهار تن از آنان ساکن پایتخت هستند.

در این حال، پلیس دهلی نو، اپلیکیشن یا نرم افزار ویژه ای را برای تلفن همراه فراهم کرده که به زنان اجازه می دهد در صورت نیاز، مستقیما یک پیام اضطراری به اتاق کنترل پلیس ارسال کنند.

مقامات تاکید می کنند که آمار جدید لزوما به معنی افزایش خشونت علیه زنان نیست بلکه اقدامات دولت و اطلاع رسانی، کمک کرده تا قربانیان راحت تر چنین موارد را به پلیس گزارش دهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.