خبر فوری

وزیر پیشنهادی اشرف غنی در لیست سیاه اینترپل

 نظرها
وزیر پیشنهادی اشرف غنی در لیست سیاه اینترپل
اندازه متن Aa Aa

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان قصد دارد سه شنبه این هفته کابینه پیشنهادی خود را برای اخذ رای اعتماد به پارلمان این کشور معرفی کند.

این درحالیست که یکی از وزرای پیشنهادی او برای تشکیل کابینه وحدت ملی در فهرست افراد تحت تعقیب اینترپل (پلیس بین الملل) قرار دارد.

محمد یعقوب حیدری، وزیر پیشنهادی تصدی وزارت مهم کشاورزی، «زراعت، آبیاری و مالداری» از سال 2003 و بدرخواست استونی از سوی پلیس بین الملل تحت تعقیب است.

اتهام او «فرارمالیاتی» و «فساد مالی» عنوان شده است. آقای حیدری 52 ساله، خود را در این رابطه قربانی یک «توطئه سیاسی» دانسته و اتهام مزبور را رد کرده است.

دفتر ریاست جمهوری افغانستان ضمن ابراز بی اطلاعی از این موضوع، تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است. اشرف غنی پیش تر وعده کرده بود وزرایش را نه بر اساس روابطشان، که براساس توانایی هایشان انتخاب کند و برنامه ای جدی را برای ریشه کن کردن فساد گسترده به اجرا گذارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.