خبر فوری
This content is not available in your region

بازگشایی موزه باردو در تونس بعد از حمله تروریستی

نظرها
بازگشایی موزه باردو در تونس بعد از حمله تروریستی
اندازه متن Aa Aa

موزه باردو تونس بعد از حمله تروریستی هفته گذشته، با برگزاری مراسمی نمادین بازگشایی شد.

حمله افراد مسلح منتسب به گروه دولت اسلامی به این موزه باعث کشته شدن ۲۰ گردشگر خارجی شد. بازگشایی موزه از نظر مقامات تونس به معنای ناکامی تروریست هاست.

یک توریست کانادایی که در این مراسم حضور داشت می گوید: «ما تصمیم گرفتیم سفرمان را لغو نکنیم و امروز هم برنامه مان را تغییر دادیم تا بتوانیم برای گرفتن عکس به موزه بیاییم. فقط برای اینکه عکس بگیریم و همبستگی مان را با مردم تونس ابراز کنیم.»

موزه باردو روز سه شنبه تنها برای عکس گرفتن توریستها باز شد و بازگشایی عمومی آن به یک شنبه آینده موکول شده است.

در این مراسم نمادین، پائولو جنتیلونی، وزیر خارجه ایتالیا نیز حضور داشت که با اعطای دسته گلی به یاد قربانیان حمله به این موزه، با مردم تونس اعلام همبستگی کرد.

همزمان با مراسم بازگشایی موزه باردو، مردم تونس با حمل پرچم این کشور در راهپیمایی همبستگی بر ضد تروریسم شرکت کردند. حمله هفته گذشته به موزه باردو تاثیر زیادی بر صنعت گردشگری این کشور داشته است. مقامات تونس تلاش دارند با بازگشایی موزه باردو، از تاثیرات منفی این واقعه بر صنعت توریسم بکاهند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.