وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مراجعه کمک خلبان جرمن وینگز، به یک مرکز درمانی در دوسلدورف طی دو ماه گذشته

 نظرها
مراجعه کمک خلبان جرمن وینگز، به یک مرکز درمانی در دوسلدورف طی دو ماه گذشته
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادگاه فدرال آلمان اعلام کرد که آندره اس لوبیتس، کمک خلبان شرکت “جرمن وینگز” ، که متهم به ساقط کردن عمدی هواپیمای ایرباس ای 320 این شرکت در روز سه شنبه است، در روز حادثه مرخصی استعلاجی داشته است.

بنابر گزارشها، این کمک خلبان طی دو ماه گذشته ،چندین بار به یک مرکز درمانی در دوسلدورف مراجعه کرده است.

این دادگاه اعلام کرده که بخاطر حفظ رموز پزشکی، نمی تواند اعلام کند که این کمک خلبان به چه بیماری مبتلا بوده است.

اما همزمان، روزنامه فرانسوی لوپاریزین، گزارش داده که آندره اس لوبیتس، علاقه زیادی به پرواز با هواپیماهای بدون موتور بر روی کوههای آلپ داشته است.

کریستوف کومپا، دادستان دوسلدورف، با بیان این که جستجوها در آپارتمان شخصی این کمک خلبان در این شهر پایان یافته، گفت: “در این جستجوها هیچ نامه ای مبنی بر خودکشی و یا بر عهده گرفتن مسئولیت این کار یافت نشده است. هیچ نشانه ای از این که این اقدام او انگیزه سیاسی و یا مذهبی داشته نیز بدست نیامده است.”

به دنبال این حادثه، آژانس امنیت پرواز اروپا به شرکتهای هواپیمایی توصیه کرد که همواره دو نفر در کابین خلبان حضور داشته باشند.

بلافاصله پس از این حادثه، برخی از شرکتهای اروپایی از اجباری شدن حضور حداقل دو نفر در کابین خلبان هواپیماهای خود خبر دادند.