خبر فوری
This content is not available in your region

فعالان صلح سبز در اعتراض به حفاری در نواحی قطبی از سکوی نفتی شل بالا رفتند

نظرها
فعالان صلح سبز در اعتراض به حفاری در نواحی قطبی از سکوی نفتی شل بالا رفتند
اندازه متن Aa Aa

شماری از فعالان صلح سبز در اعتراض به برنامه های استخراج نفت در نواحی اطراف قطب شمال از سکوی نفتی شرکت شل در قلب اقیانوس آرام بالا رفتند.

این شش فعال انجمن حفاظت از محیط زیست بر روی سکوی ۳۸ هزار تنی «پولار پیونر» واقع در ۱۲۰۰ کیلومتری شمال شرق هاوایی چادر زدند و اعتراض نمادین خود را به این شکل نشان دادند.

لورا کنیون، فعال صلح سبز در انتقاد از حفاری برای استخراج نفت در پیرامون قطب شمال گفت: «به رغم آنکه دولت آمریکا احتمال نشت نفت را ۷۵ درصد برآورد کرده، تولید نفت در دریای چوکچی شروع شده است. دولت رئیس جمهور اوباما نخستین چراغ سبز را در زمینه استخراج نفت در اطراف قطب شمال به شرکت شل نشان داده است.»

این شش فعال صلح سبز از کشورهای آمریکا، آلمان، نیوزیلند، استرالیا، سوئد و اتریش برآن هستند تا توماری را که به امضای میلیون ها نفر در سراسر جهان رسیده بر روی این سکوی نفتی بیاویزند و به این شیوه گامی در حفاظت از محیط زیست بردارند.

این اقدام اعتراضی در حالی انجام می شود که وزارت کشور آمریکا هفته گذشته حق بهره برداری از منابع نفتی در دریای چوکچی در نواحی قطبی آلاسکا را واگذار کرد و این بدان معناست که در یکصد روز آینده شرکت نفتی شل می تواند حفاری در این ناحیه را شروع کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.