خبر فوری
This content is not available in your region

اینترپل، دریافت کمک ۲۲میلیون یورویی از سوی فیفا را قطع کرد

نظرها
اینترپل، دریافت کمک ۲۲میلیون یورویی از سوی فیفا را قطع کرد
اندازه متن Aa Aa

اینترپل، در ادامه روندی که تشدید انزوای فیفا نامیده شده است، روز جمعه قرارداد کمک بیست و دو میلیون یورویی فیفا به این سازمان برای مبارزه با فساد را به حال تعلیق درآورد.

اداره پلیس بین الملل می گوید، که استفاده از این کمکها را با توجه به تحقیقاتی که درباره فساد در فیفا جریان دارد متوقف خواهد کرد.

فیفا در واکنش به این اقدام، از تصمیم اینترپل ابراز تأسف کرده و افزود که این برنامه ده ساله، نقش کلیدی در مبارزه با مشکل بین المللی تقلب در برگزاری مسابقات داشته است.

در پی تحقیقات مقامات ایالات متحده و سویس درباره رشوه گیری و فساد در فیفا، هفته پیش، سپ بلاتر، رئیس این سازمان استعفا کرد.

سخنگوی پلیس بین الملل عنوان کرد که برنامه مبارزه با فساد این سازمان منابع مالی دیگری دارد و به کار خود ادامه خواهد داد، او همچنین افزود که کمکهای فیفا به این سازمان تاکنون در زمینه آموزش و نیز پیشگیری از فساد هزینه شده است.بودجه سالانه اینترپل نزدیک به هشتاد میلیون یورو در سال برآورد می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.