خبر فوری
This content is not available in your region

روزهای پایانی و مذاکراتی حساس برای یونان و اتحادیه اروپا

نظرها
روزهای پایانی و مذاکراتی حساس برای یونان و اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

ژان کلود یونکر، ریئس کمیسیون اتحادیه اروپا پس از گفتگو با الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان در بروکسل، روز دوشنبه گفت پیشرفت هایی حاصل شده است. اما نظر الکس استوب، وزیر دارایی فنلاند همانند آقای یونکر نسبت به نتایج مذاکرات مثبت و خوشبینانه نیست.

وی گفت: «فکر نمی کنم مذاکرات گشایشی در پی خواهد داشت، معمولا وقتی انتظارات پایین است نتیجه بهتر است. فکر می کنم انتظارات اکنون بسیار بیشتر شده است. موسسات، بانک مرکزی اروپا، کمیسیون و صندوق بین المللی پول با پیشنهادهای مورد بحث یوروگروپ مطلقا درگیر نبوده اند. تمرکز ما هم اکنون اما یوروگروپ است و گمان می برم مذاکرات امروز ره به جایی نخواهد برد.»

جیمز فرینی، خبرنگار یورونیوز می گوید: «برغم تمام بدبینی که بر گفتگوهای امروز سایه انداخته است، مقامات می گویند وزرای حوزه پولی یورو آخر همین هفته دیدار می کنند، اما سوال این است چگونه است که پس از ماهها مذاکره طرفین تا به امروز اینقدر از هم دورند؟»

برای اینکه یونان ورشکسته نشود و قسمتی از وامش را بازپرداخت کند باید بسته جدید نجات مالی را از وام دهندگان دریافت دارد، وامی که آنها به آسانی پرداختش را تضمین نمی کنند مگر با موافقت آتن با اصلاحات بنیادین مالی و اقتصادی که آتن تا به امروز از پذیرش و اعمال آنها طفره رفته است.

گفتگوی آقای یونکر و سیپراس پیش از نشست اضطراری رهبران کشورهای عضو حوزه پولی یورو صورت گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.