خبر فوری
This content is not available in your region

تولیدکنندگان پرچم در آمریکا دیگر پرچم کنفدراسیون تولید نمی کنند

نظرها
euronews_icons_loading
تولیدکنندگان پرچم در آمریکا دیگر پرچم کنفدراسیون تولید نمی کنند
اندازه متن Aa Aa

صاحبان شرکت های تولید کنندۀ پرچم در آمریکا نیز به جمع معترضان برای پایین کشیدن پرچم کنفدراسیون از فراز ساختمان های کارولینای جنوبی پیوستند. مسئولان چندین موسسۀ بزرگ تولید و فروش پرچم در ایالت هایی مانند نیوجرسی، پنسیلوانیا و ویسکونسین اعلام کرده اند تولید پرچم کنفدراسیون را که نماد برده داریست، متوقف می کنند.

بسیاری از سایت های خرید و فروش آنلاین از جمله “ای بی” و آمازون نیز اعلام کرده اند تجارت این پرچم را به روی وب گاه خود متوقف می کنند.

همزمان، بحث پایین کشیدن این پرچم از فراز ساختمان های کلمبیا، به سنای محلی این ایالت نیز کشیده شده است. نمایندگان سنای کارولینای جنوبی آغاز بحث و بررسی موضوع پایین کشیدن این پرچم را تصویب کرده اند.

بسیاری از شخصیت های سیاسی از جمله باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و میت رامنی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٤ نیز خواستار پایین کشیدن این پرچم از فراز ساختمان ایالتی کلمبیا شده اند.

فرماندار ویرجینا نیز دستور ممنوعیت استفاده از این پرچم به روی پلاک های اتومبیل های این ایالت را صادر کرده است.

موضوع پایین کشیدن پرچم کنفدراسیون بعد از قتل ٩ نفر در کلیسای سیاهپوستان در شهر چارلستون توسط دیلن راف، جوان ٢١ ساله ای که گفته می شود گرایشات نژادپرستانه دارد، دوباره مطرح شده است.

پرچم کنفدراسیون نماد برده داری و معرف ایالت های جنوبی آمریکاست که ١٥٠ سال پیش، و پس از صدور فرمان لغو برده داری توسط آبراهام لینکلن در مقابل ایالت های شمالی آمریکا صف آرایی کردند که این امر منجر به جنگ های داخلی در آمریکا شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.