وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تشدید درگیری ها در شرق اوکراین و درخواست کی یف از جامعه جهانی

 نظرها
تشدید درگیری ها در شرق اوکراین و درخواست کی یف از جامعه جهانی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات اوکراین شورشیان طرفدار روسیه در شرق کشور را به انجام سنگین ترین حملات نظامی به مواضع دولت در شش ماه اخیر متهم کرده اند. در پی تشدید درگیری ها، کی یف روز دوشنبه خواهان گفتگوی فوری با پاریس، برلین و مسکو شد.

ویکتور پوروشنکو رئیس جمهوری اوکراین در ارتباط با حمله شورشیان شرق کشور در نزدیکی شهر استاروناچیفکا، وزیر دفاع این کشور را احضار کرد.

درگیری ها در شرق اوکراین یک روز بعد از آتش سوزی در پارکینگ یک هتل در دونتسک که محل حضور ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا آغاز شد.

ساکنان شهر هورلیوکا که از این حملات آسیب دیده اند، می گویند گلوله باران شهر در هفته های اخیر بشدت افزایش یافته است.

یکی از ساکنان این شهر می گوید: «پرسیدید چه اتفاقی افتاده؟ آنها ما را مثل سگ می کشند، این اتفاقی است که از ۲۵ ژوئیه افتاده است. آنها روز و شب ما را گلوله باران می کنند. دیروز ساعت هشت و نیم صبح شروع کردند تا چهار بعد از ظهر.»

بسیاری از خانه ها در هورلیوکا آسیب دیده است با این حال ساکنان معتقدند که صلح نزدیک است. سه غیر نظامی در گلوله باران ۲۴ ساعت گذشته گشته شده اند. اکثر قربانیان درگیری های شرق اوکراین که تاکنون بیش از ۶۸۰۰ نفر گزارش شده را غیر نظامیان تشکیل می دهند.