خبر فوری
This content is not available in your region

گاوهای خمشگین اسپانیا جان هفت نفر را گرفتند

نظرها
گاوهای خمشگین اسپانیا جان هفت نفر را گرفتند
اندازه متن Aa Aa

جشنهای گاوبازی در اسپانیا با تلفات انسانی بی سابقه ای همراه شده اند. از آغاز ژوئیه تا کنون، دست کم هفت نفر به دلیل مشارکت در این جشنها و در مقابله با گاوهای خشمگین جان خود را از دست داده اند. قربانیان این حوادث اغلب جوانان اند و چهار نفر آنان در هفته گذشته جان باخته اند.

جشنهای گاوبازی بخش مهمی از جشنواره های تابستانی را در اسپانیا تشکیل می دهند و، با وجود افزایش مخالفت های حامیان حقوق حیوانات، همچنان مورد استقبال جوانان و هیجان دوستان قرار می گیرند.

هرساله، حدود ۲۰۰۰ مراسم گاوبازی در اسپانیا برگزار می شود که اغلب با مرگ گاوهای خشمگین به آخر می رسند. سال گذشته، در جریان برگزاری جشنواره های تابستانی، بیش از ۷۲۰۰ گاو به دست گاوبازان اسپانیایی کشته شدند.

بر اساس قوانین اسپانیا، مراسم گاوبازی از میراث فرهنگی این کشور محسوب می شود، و دولت در حال حاضر برنامه ای برای محدودسازی این سنت پرخشونت ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.