خبر فوری
This content is not available in your region

اتریش رفت و آمد با قطار به مجارستان را موقتاً به حال تعلیق درآورد

نظرها
اتریش رفت و آمد با قطار به مجارستان را موقتاً به حال تعلیق درآورد
اندازه متن Aa Aa

شرکت راه آهن اتریش رفت و آمد با قطار میان این کشور و مجارستان را موقتاً به حال تعلیق درآورد. دلیل این تصمیم ناتوانی از مدیریت انبوه مهاجرانی اعلام شده است که با عبور از مجارستان به اتریش پا گذاشته اند.

تنها در ساعات اولیه بامداد پنجشنبه نزدیک به ۳۷۰۰ پناهجو با پشت سر گذاشتن مرز مجارستان وارد اتریش شده اند.

سخنگوی شرکت راه آهن اتریش با غیرمنتظره توصیف کردن این تعداد گفته که در ساعات باقی مانده روز پنجشنبه جا به جایی مسافر میان دو کشور متوقف می شود. او همچنین «پذیرفتن خیل مهاجران را با توجه به این که آنها شب را باید در ایستگاه قطار بگذرانند»، غیرمسئولانه خوانده است.

در همین حال، ارتش مجارستان در حال آماده سازی خود برای حفاظت از مرزهای جنوبی این کشور با صربستان برای حلوگیری از ورود مهاجران بیشتر است.

بسیاری از پناهجویانی که از کشورهای بحران زده خاورمیانه و آفریقا برای زندگی بهتر راهی اروپا می شوند با سخت ترین شرایط خود را به مجارستان می رسانند تا از طریق کشور این عضو شنگن بتوانند به اتریش، آلمان، سوئد و دیگر کشورها بروند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.