خبر فوری
This content is not available in your region

شنود صداهای مشکوک در کابین خلبان هواپیمای ساقط شده روس در آسمان مصر

نظرها
euronews_icons_loading
شنود صداهای مشکوک در کابین خلبان هواپیمای ساقط شده روس در آسمان مصر
اندازه متن Aa Aa

مقامات آمریکا می گویند که یک ماهواره نظامی این کشور گرمای زیادی ناشی از یک انفجار از هواپیمای روسی که در آسمان مصر سقوط کرد را دریافت کرده است. خبرگزاری سی ان ان این خبر را به نقل از یک کارشناس نظامی آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود منتشر کرده است. همزمان کارشناسان روس گفته اند که در جعبه سیاه هواپیما صداهای مشکوکی را تنها لحظاتی قبل از انهدام آن در کابین خلبان می شنوند.

این در حالیست که همچنان فرضیه حمله تروریستی علیه این هواپیما ایرباس ای ۳۲۱ که بر فراز صحرای سینای مصر منفجر شد از سوی مقامات روس رد می شود.

گروه داعش در مصر ساعاتی پس از سقوط این هواپیما ادعا کرد که عامل سقوط آن بوده است. دوشنبه مقامات مسئول شرکت هوایی منسوب به این هواپیما، کاگالیم اویا، اعلام کردند که عامل خارجی دلیل سقوط این هواپیما بوده است.

روز سه شنبه خانواده قربانیان این سانحه هوایی برای شناسایی هویت نزدیکانشان به پزشکی قانونی سن پترزبورگ رفتند. شنبه هوایپمای ایرباس ای ۳۲۱ که از شرم الشیخ مصر به سن پترزبورگ بر فراز صحرای سینا منهدم شد و ۲۲۴ سرنشین و خدمه پرواز کشته شدند. اغلب مسافران این پرواز روس بوده اند. گروه داعش می گوید این هواپیما را در واکنش به حملات روسیه در سوریه منهدم کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.