خبر فوری

تلفن یک ناشناس به سرویس ضدتروریستی فرانسه اباعود را به کام مرگ کشاند

 نظرها
تلفن یک ناشناس به سرویس ضدتروریستی فرانسه اباعود را به کام مرگ کشاند
اندازه متن Aa Aa

جسد عبدالحمید اباعود مظنون اصلی حملات پاریس در میان کشته های عملیات پلیس فرانسه در روز چهارشنبه بوده است و مانوئل والس نخست وزیر فرانسه این موضوع را پنج شنبه در پارلمان فرانسه اعلام کرد. احتمال می رود اباعود مغز متفکر و طراح اصلی حملات پاریس باشد. به گفته وزیر کشور فرانسه، در مجموع ۶ حمله تروریستی خنثی شده در فرانسه، اباعود در چهار عملیات تروریستی نقش کلیدی داشته است.

یکی از مهمترین آنها حمله به قطار سریع السیر تالیس بود و حملات دیگر از سوی نیروهای امنیتی فرانسه خنثی شده اند. بازداشت او در پی تلفنی ناشناس به مرکز ضدتروریستی فرانسه روز یکشنبه انجام گرفت. مردی ناشناس به نیروهای امنیتی فرانسه اطلاع می دهد که اباعود را در حوالی پاریس و در سن دنی دیده است و ماموران پس از شنود تلفن دخترعموی اباعود متوجه می شوند که این خبر صحت دارد و روز چهارشنبه بسوی محل اقامت او در سن دنی حمله می کنند. ماموران فرانسوی همچنان بدنبال دوست نزدیک او و سازماندهنده حملات پاریس صلاح عبدالسلامی هستند که گفته می شود ساعت ۳ صبح شنبه پس از سازماندهی حملات پاریس به بروکسل رفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.