وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ترمیم مقررات تولید و استفاده از بازار دیجیتالی در اروپا

 نظرها
ترمیم مقررات تولید و استفاده از بازار دیجیتالی در اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اتحادیه اروپا قصد دارد مقررات مربوط به تولید و پخش های دیجیتالی را ترمیم کند.

گونتر اوتینگن، کمیسر اتحادیه اروپا در امور اقتصاد دیجیتالی در پاسخ به این سئوال که چه کسی از این مقررات مستفید می شود، اربابان صنایع یا مصرف کننده، می گوید: “هردو! هم مصرف کننده که از خدمات دیجیتالی استفاده می کند، و هم صنایعی که آنرا در اختیار مصرف کننده می گذارند. در حال حاضر، (صنایع اروپا) قادر به رقابت با آمریکا و آسیا و ایجاد فرصتهای شغلی در اروپا نیستند.”

اتحادیه اروپا قصد دارد دست مصرف کننده را برای استفاده از خدماتی که ابتیاع کرده در سراسر اروپا باز بگذارد. بدین معنی که خدمات آن لاین برای مشتری در هر نقطه در بیست وهشت کشور اتحادیه اروپا فراهم باشد، اما یک نماینده پارلمان اروپا می گوید این مقررات تنها بخش محدودی از این خدمات را پوشش می دهند:

“این پیشنهادات تنها یک مشکل را در نظر گرفته است: کسانیکه آبونمان خاصی مثل “نت فلیکس” دارند می توانند از آن در تعطیلاتشان در خارج بهره مند شوند که خوب است، اما این مسئله بسیاری از شهروندان اروپا را که چنین تسهیلاتی در کشورشان موجود نیست را حل نمی کند. “

کمیسر اتحادیه اروپا مصر است که شالوده دیجیتالی اروپا بسیار کهنه است و باید قدم به قدم نوسازی شود تا مصرف کننده به بازارهای ارزان خارج از اروپا ملحق نشود: “حق چاپ و نشر دیجیتالی در اروپا به دهه نود بر میگردد که این صنایع گامهای نخست را برداشته بود. باید خود را در سطح اروپا و با زمان و نیازهایمان وفق دهیم.”

اما، اربابان صنایع دیجیتالی از جمله تولیدکنندگان فیلم و موزیک نگران آنند که هرگونه تغییر در تولیداتشان که بر اساس بازار مصرف کشورهای مختلف صورت گیرد، به کیفیت کارشان لطمه بزند.