خبر فوری

آیا ائتلافی غیرمنتظره علیه «جبهه ملی» در فرانسه در راه است؟

 نظرها
آیا ائتلافی غیرمنتظره علیه «جبهه ملی» در فرانسه در راه است؟
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

چند روز مانده به دور دوم انتخابات منطقه ای در فرانسه، به نظر می رسد که دو حزب اصلی و حامیان آنها اختلافها را موقتا فراموش کرده اند و همه فقط یک سوال می پرسند: آیا حزب جبهه ملی پیروزی دور اول را تکرار می کند؟

حزب حاکم سوسیالیست از شرکت در رقابت در چند حوزه انتخاباتی در دور دوم کنار کشیده است تا مانع پیروزی «جبهه ملی» شود.

راستگراهای افراطی در دور اول انتخابات منطقه ای فرانسه به پیروزی بی سابقه ای دست پیدا کردند. این حزب که به داشتن سیاستهای ضد مهاجرتی و ضد اروپایی معروف است در شش منطقه از سیزده منطقه پیروز شد.

ماریون مارشال لو پن که عنوان جوانترین عضو تاریخ پارلمان را دارد و خواهرزاده مارین لو پن است درباره رقیب راستگرای خود می گوید: «آیا ما درباره کریستین استروسی امروز صحبت می کنیم که در چند روز اخیر تبدیل شده است به نامزد چپها یا ما درباره کریستین استروسی زمان گذشته صحبت می کنیم که زمانی در اواخر دهه هشتاد و دهه نود می خواست با جبهه ملی ائتلاف کند. چه نامزد عجیب و غریبی!»

به گزارش رسانه های فرانسوی در روزهای اخیر شمار افرادی که با مراجعه به اداره های پلیس به دنبال این هستند که اجازه پیدا کنند در محلی غیر از محل زندگی خود رای بدهند افزایش پیدا کرده است.

یکی از این افراد می گوید: «اصلا نمی دانستم که انتخابات است. به همین دلیل کمی عذاب وجدان دارم.»

فرد دیگری می گوید: «اگر رقابت بین راست و چپ بود اصلا در خانه می ماندم. اما حالا ماجرا جدی است.»

بسیاری از تحلیلگران اعتقاد دارند که نگرانی مردم فرانسه از قدرت گرفتن یک حزب افراطی دلیل تمایل زیاد شهروندان به شرکت در دور دوم انتخابات است.

نخست وزیر فرانسه از حزب سوسیالیست، خواهان اتحاد مردم برای جلوگیری از پیروزی حزب جبهه ملی شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.