خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات هواداران و مخالفان «لگیدا» در لایپزیگ

نظرها
تظاهرات هواداران و مخالفان «لگیدا» در لایپزیگ
اندازه متن Aa Aa

گروهی از هواداران جنبش مخالف مهاجران «لگیدا» با تظاهرات در خیابان های شهر لایپزیگ، خواستار کناره گیری آنگلا مرکل از قدرت شدند.

این گروه پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها خطاب به مرکل نوشته شده بود که «مسلمانان را با خود بردار و برو».

یکی از هوادران لگیدا می گوید: «چیزی که ما را طی روزها و ماه های گذشته عصبانی کرده شرایطی است که با حضور این گروه های خارجی ایجاد شده و چگونگی برخورد مقام های رسمی کشور با آنها است. به نظر من و بسیاری دیگر این شرایط پایان بدی به همراه خواهد داشت.»

همزمان گروهی از مخالفان «لگیدا» نیز در همین شهر تظاهرات کردند. تظاهرات دو گروه با حضور نیروهای پلیس برای جلوگیری از هرگونه درگیری احتمالی همراه بود.

یکی از مخالفان آنها می گوید: «مهم است که یک اتفاق را به همه نسبت ندهیم. ما هم در یکپارچه سازی کشور سهیم هستیم. نباید از این حوادث بگذریم اما در عین حال نباید همه را به یک چشم ببینیم.»

گروه لگیدا در پی شکل گری جنبش «پگیدا» که از حدود دو سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و خود را جنبشی علیه “اسلامیزه شدن اروپا” می داند، شکل گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.