خبر فوری

رئیس دوره ای اتحادیه اروپا: تعداد متقاضیان پناهندگی باید کاهش یابد

 نظرها
رئیس دوره ای اتحادیه اروپا: تعداد متقاضیان پناهندگی باید کاهش یابد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مارک روته، نخست وزیر هلند، روز چهارشنبه در پارلمان اروپا اعلام کرد که باید به شکل قابل ملاحظه ای تعداد متقاضیان پناهندگی کاهش یابد. او که هم اکنون کشورش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد گفت: «واضح بگویم، تعداد متقاضیان پناهندگی بالاست و این موضوع قابل مدیریت نیست. وقت زیادی هم نداریم. باید بین شش تا هشت هفته آینده، این تعداد را به شکل ملموس کاهش دهیم.»

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا هم ضمن انتقاد از کشورهایی که در حال بستن مرزهای خود هستند اظهار داشت: «بازار داخلی با پیامدهای منفی و مدیریت نشده بستن مرزها روبروست. وقتی مرزها بسته شود دیگر این مسئله قابل مدیریت نیست. اگر دیگر بازار مشترک نداشته باشیم و کارگران هم نتوانند از یک کشور به کشور دیگر بروند، این سئوال مطرح می شود که آیا واقعا به یک واحد پولی مشترک احتیاج داریم؟»

بین کمیسیون اروپا و برخی از کشورهای عضو، همچون مجارستان و بریتانیا، اختلاف عمیقی درباره مدیریت بحران پناهجویان وجود دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.