خبر فوری
This content is not available in your region

همه پرسی ماندن یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ۲۳ ژوئن برگزار می شود

نظرها
euronews_icons_loading
همه پرسی ماندن یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ۲۳ ژوئن برگزار می شود
اندازه متن Aa Aa

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا پس از پایان جلسه فوق العاده شورای وزیران در روز شنبه با شرکت در یک کنفرانس خبری تاریخ برگزاری همه پرسی درباره ماندن و یا خروج کشورش از اتحادیه اروپا را ۲۳ ماه ژوئن سال جاری اعلام کرد.

نخست وزیر بریتانیا با تاکید بر این موضوع که کشورش در اتحادیه اروپایی که اصلاحات در آن صورت گرفته قدرتمندتر و امن تر خواهد بود گفت: «من اولین کسی هستم که می گویم راههای زیادی وجود دارد که با آنها اروپا باید در بخشهای مختلف اصلاح شود. با توافق دیروز این مهم از بین نرفته است. ما هرگز به حوزه پولی یورو نمی پیوندیم، در برنامه نجات این منطقه شرکت نخواهیم کرد. به منطقه مرزهای آزاد ملحق نخواهیم شد و عضو یک ارتش اروپایی نخواهیم بود.»

پیش از این روز جمعه رهبران ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا برای مذاکره درباره ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا در یک نشست دو روزه شرکت کرده بودند. در پایان این نشست بر سر ماندن این کشور در این اتحادیه توافق حاصل شد.

دیوید کامرون در واکنش به نتیجه این نشست اعلام کرد که با این توافق، وضعیت ویژه ای برای بریتانیا در اتحادیه اروپا در نظر گرفته خواهد شد. وی همچنین گفت در نظر دارد مردم بریتانیا را برای ماندن در اتحادیه اروپا متقاعد کند. براساس نظرسنجی های ماه ژانویه، حدود ۵۳ درصد مردم بریتانیا با خروج کشورشان از اتحادیه اروپا موافق هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.