وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

درخواست سازمان ملل از جهان برای مقابله با خشکسالی در اتیوپی

 نظرها
درخواست سازمان ملل از جهان برای مقابله با خشکسالی در اتیوپی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان ملل متحد خواهان کمک مردم جهان به کشور اتیوپی برای مقابله با خشکسالی شد. کشور اتیوپی با شدیدترین خشکسالی پنجاه سال اخیر روبرو است.

سازمان ملل اعلام کرده است که برای مقابله با خطر گرسنگی ناشی از این خشکسالی، به دست کم یک میلیارد و چهارصد میلیون دلار کمک فوری نیاز است. این میزان درخواست کمک پس از درخواست کمک برای سوریه و یمن، بیشترین میزان کمک درخواستی برای مقابله با یک بحران جهانی است.

روسانا مارچسیک، از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد می گوید: «تاکنون بین پنجاه تا نود درصد محصولات کشاورزی و دام مردم از بین رفته است و شرق کشور به طور کامل نابود شده است.»

اتیوپی در مقایسه با کشورهای دیگر آفریقایی از رشد اقتصادی بالایی برخوردار است، اما بسیاری از مردم این کشور با کشاورزی و دامداری امرار معاش می کنند.

بر اثر این خشکسالی کم سابقه، شمار زیادی از جمعیت ده میلیون نفری اتیوپی از گرسنگی شدید رنج می برند.

با آغاز فصل بارندگی در کشور، مردم اتیوپی نیاز فوری به دانه های غذایی برای کشت و خوراک دام دارند.

حدود ۸۵ درصد مواد غذایی مردم اتیوپی در فصل بارندگی که ماه ژوئن آغاز می شود، تامین می گردد. این در حالی است که مردم این کشور مواد اولیه مورد نیاز برای تامین غذا را در این فصل ندارند.

حدود هشت میلیون نفر از مردم اتیوپی تحت پوشش برنامه جیره بندی غذا هستند که با مدیریت دولت صورت می گیرد.