وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ترکیه: ابراهیم البکراوی سال گذشته ۲ بار دستگیر شد و به بلژیک هشدار دادیم

 نظرها
ترکیه: ابراهیم البکراوی سال گذشته ۲ بار دستگیر شد و به بلژیک هشدار دادیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقام های رسمی ترکیه می گویند، ابراهیم البکراوی، یکی از بمب گذاران انتحاری فرودگاه بروکسل سال گذشته ۲ بار دستگیر و مسترد شده و به مقام های بلژیک نیز درباره احتمال همکاری او با گروه های تروریستی هشدار داده شده است.

بر اساس گزارش ها، ابراهیم البکراوی یک بار ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ میلادی در مرز میان ترکیه و سوریه دستگیر و ۱۴ جولای همان سال به هلند بازگردانده شده است. دومین زمان دستگیری وی نیز یازدهم اوت سال ۲۰۱۵ در فرودگاه شهر آنتالیا بوده و روز ۲۵ همین ماه مسترد شده است.

وزیر دادگستری بلژیک در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه تائید کرد که «این فرد برای دستگاه اطلاعاتی ما به عنوان تروریست شناخته شده نبوده است.»

ابراهیم البکراوی یکی از عاملان حمله انتحاری در فرودگاه بروکسل بوده و خالد البکراوی برادر او نیز در متروی این شهر عملیات انتحاری انجام داده است.

در پی حملات روز سه شنبه در بروکسل وزرای دادگستری و کشور بلژیک نامه استعفای خود را به نخست وزیر این کشور ارایه دادند اما استعفای آنها مورد قبول قرار نگرفت. انفجارها در فرودگاه و متروی بروکسل ۳۱ کشته و ۲۷۰ مجروح برجا گذاشته است.