خبر فوری

پیامد حملات تروریستی بر اقتصاد بروکسل

 نظرها
پیامد حملات تروریستی بر اقتصاد بروکسل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حملات تروریستی ده روز گذشته در بروکسل نه تنها ده ها قربانی برجای گذاشته و جان و امنیت مردم را به خطر انداخت، بلکه پیامد آن بر اقتصاد پایتخت هم چشمگیر بوده است.
با پرهیز گردشگران از ورود به بلژیک و بویژه بروکسل، بسیاری از هتلها، کافه ها و رستورانها خالی مانده و فرصتهای شغلی از میان رفته است.

مدیر مرکز جلب سیاح بروکسل میگوید: «از تجربه می دانیم که پس از وقایعی اینچنین، شش هفته تا سه ماه طول می کشد تا اوضاع بحال عادی بازگردد. این در مورد پاریس صادق بود. در بروکسل پنجاه هزار شغل به توریسم متکی است، یعنی ده درصد تولید ناخالص ملی. در حال حاضر اقداماتی برای ایجاد فرصتهای شغلی صورت گرفته، اما گام دیگری برداشته نشده است. فدراسیون ما در حال مذاکره با دولت برای حل معضلات (ناشی از این وقایع است) راه دشواری در پیش است.»

حملات تروریستی باعث شده که بسیاری از مردم برنامه سفر خود و همراه با آن اتاقهایشان را در هتلها کنسل کنند. هتلهای مرکز بروکسل که همواره در ایام تعطیلات عید پاک پر بودند، به زحمت درهایشان را باز نگاهداشته اند.

معاون فدراسیون هتلداران بروکسل گفت: «بسیاری از اعضای ما با مشتریانی که رزروشان را لغو کرده اند، تماس گرفته و به آنها گفته اند دلیلی برای پرهیز از سفر به بروکسل وجود ندارد. البته هتلهای اطراف فرودگاه خالی است، اما شصت تا هفتاد درصد هتلهای شهر پر است و مردم بار دیگر به بروکسل باز می گردند.»

شهروندان بروکسل همچنان به احترام و یادبود قربانیان انفجارهای ده روز پیش در میدان اصلی شهر گل و شمع می گذارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.