خبر فوری

برزیل؛ دیلما روسف درخواست برای ترمیم کابینه را رد کرد

 نظرها
برزیل؛ دیلما روسف درخواست برای ترمیم کابینه را رد کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیلما روسف رئیس جمهوری برزیل روز سه شنبه هر گونه ترمیم کابینه پیش از رای گیری کنگره در ارتباط با استیضاح اش را رد کرد. برزیل از آخر ماه مارس با اعلام خروج حزب «جنبش دموکراتیک برزیل» از دولت با بحران سیاسی مواجه است.

خانم روسف بعد از بازدید از هواپیمای نظامی KC 390 ساخت شرکت برزیلی امبرائر در سخنانی گفت: «به نظر من هر گونه تلاش برای استفاده از این اتهامات برای استیضاح، یک کودتا است. چرا که هیچ دلیل قانونی برای این کار وجود نداد.»

یک کمیته ویژه در پارلمان برزیل بزودی درباره اینکه روسف در جریان پنهان کردن کسری بودجه عظیم دولت قبل از انتخاب مجدد در سال ۲۰۱۴ دست به قانون شکنی زده یا خیر تصمیم خواهد گرفت.

لولا داسیلوا رئیس جمهوری پیشین برزیل که خود با اتهام فساد مواجه است روز دوشنبه در اجتماع هوادارانش با حمایت از دیلما روسف تلاش برای استیضاح وی را یک کودتا دانست.

آخر ماه مارس حزب «جنبش دموکراتیک برزیل» اعلام کرد که وزرایش را از دولت خارج می کند با این حال تاکنون هیچ کدام از وزرا دولت را ترک نکرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.