خبر فوری

حبس سنگین برای دو تبعه روس در اوکراین

 نظرها
حبس سنگین برای دو تبعه روس در اوکراین
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در اوکراین یوگنی یروفی یف و الکساندر الکساندروف، دو تبعه روس را به اتهام «حمله تروریستی»، «قتل» یک سرباز اوکراینی و «عبور غیر قانونی از مرز» به ۱۴ سال زندان محکوم کرد. آنها ۱۱ ماه پیش در حالی که به پشتیبانی از نیروهای طرفدار دولت مسکو در منطقه لوهانسک در شرق اوکراین مبارزه می کردند، دستگیر شدند. آنها ابتدا اقرار کردند که سرباز ارتش روسیه هستند، اما بعدها گفتند که این اعتراف به زور از آنها گرفته شده است.

یکی از وکلای محکومان می گوید: «حکم صادر شده اما هنوز به من ابلاغ نشده است. بدتر از همه آن که موکل من هم هنوز نسخه ترجمه شده حکم را دریافت نکرده است. بعد از آن که متن حکم را دریافت کردیم و جوانب را سنجیدیم، خواهیم دید که آیا امکان تجدید نظرخواهی هست یا نه.»

در عین حال دادستان اوکراین می گوید که به نظر او دستگاه قضایی اوکراین کار خود را به خوبی انجام داده است. اتهام اصلی دو تبعه روس قتل یک سرباز اوکراینی و عبور غیر قانونی از مرز اعلام شده است.

گفته می شود که شاید نادیا ساوچنکو، خلبان اوکراینی که به اتهام کشتن یک خبرنگار روس به ۲۲ زندان در مسکو محکوم شده، با محکومان روسی در کی یف مبادله شود.

نادیا درمانسکا، خبرنگار یورونیوز در کی یف می گوید: «حتی اگر اوکراین و روسیه این تبادل را قبول کنند، این کار بلافاصله انجام نخواهد شد بلکه ابتدا باید حکم دادگاه کی یف اجرا شود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.