خبر فوری
This content is not available in your region

دادگاه تجدید نظر درباره سرنوشت میشل پلاتینی تصمیم می گیرد

نظرها
دادگاه تجدید نظر درباره سرنوشت میشل پلاتینی تصمیم می گیرد
اندازه متن Aa Aa

میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، که فعالیتش در این سمت به حکم فیفا به حال تعلیق در آمده، از دادگاه استیناف لوزان درخواست تجدید نظر کرده است. آقای پلاتینی در دسامبر سال گذشته، به همراه سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا از ادامه فعالیتهای ورزشی منع شده بود.

میشل پلاتینی درباره حضورش در دادگاه تجدید نظر گفت: «اگر امروز حقوقم را دوباره به دست آورم، در مسابقات یورو ۲۰۱۶ خواهم بود. اگر نه، گزارشهای تلویزیونی را می ببینم.»

آقای پلاتینی از سوی فیفا متهم شده بود که در سال ۲۰۱۱ به صورت غیرقانونی بیش از دو میلیون دلار از آقای بلاتر دریافت کرده است. پلاتینی و بلاتر ادعا کرده بودند که این مبلغ بر مبنای توافقی در سال ۱۹۹۸ و در ازای همکاری میشل پلاتینی با فیفا در سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ میلادی پرداخت شده است.

فیفا با رد این ادعا، آقای پلاتینی را به هشت سال محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محکوم کرد. با این حال، در فوریه امسال دوره محرومیت او را به شش سال تقلیل داد.

در حالی که کمتر از دو ماه به آغاز رقابتهای جام ملتهای اروپا مانده، حضور میشل پلاتینی در این رقابتها به عنوان رئیس اتحادیه فوتبال اروپا به رأی دادگاه تجدید نظر بستگی دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.