وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

یوروویژن «اقدام سیاسی» خواننده ارمنستان در جریان رقابتها را محکوم کرد

 نظرها
یوروویژن «اقدام سیاسی» خواننده ارمنستان در جریان رقابتها را محکوم کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات مسئول برگزاری مسابقات آوازخوانی یوروویژن، اقدام شرکت کننده ارمنستانی در به اهتزاز درآوردن پرچم منطقه مورد مناقشه قره باغ علیا، محکوم کردند.

ایوتا موکوچیان، خواننده اهل ارمنستان سه شنبه شب در جریان رقابتهای تدارکاتی، پرچم قره باغ را به نمایش درآورد.

منطقه قره باغ در جمهوری آذربایجان که در حال حاضر تحت کنترل جدایی طلبان مسلح ارمنی تبار است، سالها موضوع مناقشه بین دو جمهوری آذربایجان و ارمنستان بوده است.

اتحادیه پخش برنامه های اروپایی که نهاد فراگیر رسانه های ملی تولید کننده رویداد سالانه یوروویژن است، روز چهارشنبه بشدت از این اقدام هنرمند ارمنستانی انتقاد کرد و آن را نقض جدی ممنوعیت نشر پیامهای سیاسی طی این رویداد هنری نامید.

ایوتا موکوچیان در دفاع از اقدام خود گفت: «من فقط خواهان صلح در مرزها هستم. ارمنستان فقط صلح می خواهد. فقط می خواهم موج عشق به راه بیندازم. من این تصنیف را برای این نوشتم زیرا این دقیقا همان چیزی است که در وجود من جریان دارد.»

سی یست باکر، یکی از مقامات مسئول برگزاری این مسابقات گفت: «من این موضوع را روشن کردم که به همراه داشتن این پرچم در اتاق سبز در جریان مراسم فینال غیرقابل قبول است و اگر چنین چیزی اتفاق می افتاد، پیامدهای شدیدتری به دنبال می داشت که می توانست به محرومیت او از مسابقات امسال و یا یک محرومیت ۳ ساله از مسابقات آوازخوانی یوروویژن منجر شود.»