خبر فوری
This content is not available in your region

ادعای بی نظمی در انتخابات اتریش بررسی می شود

نظرها
euronews_icons_loading
ادعای بی نظمی در انتخابات اتریش بررسی می شود
اندازه متن Aa Aa

شعب اخذ رای در پنج منطقه اتریش درخصوص ادعای بی نظمی در رای گیری و شمارش آرای ارسالی انتخابات ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

وزارت کشور اتریش با اعلام این خبر یادآور شد که دادستانی و اعضای شورای فدرال انتخابات را از ادعاهای مطرح شده درباره نتیجه انتخابات اخیر مطلع کرده است.

هاینتز کریستین، رهبر حزب آزادی در این رابطه گفت: «نتایج دموکراتیک باید محترم شمرده شود. یادآوری هایی از سوی برخی وجود دارد که توسط نمایندگان و افراد مستقل بررسی می شود و باید آن را ارزیابی کنیم. کسانی این را نمی پسندند و می خواهند که به دموکراسی و دادرسی اعتماد کنند.»

بر اساس ادعای مطرح شده صندوق آرای ارسالی، روز یکشنبه باز شده و بدون حضور ناظران انتخابات شمارش شده است. نوبرت هوفر، نامزد شکست خورده حزب راست افراطی اتریش ضمن رد ادعای تقلب در انتخابات از هوادارانش خواسته تا نتیجه را بپذیرند.

پس از اعلام پیروزی الکساندر ون در بلن، نامزد مورد حمایت حزب سبز در انتخابات ریاست جمهوری، راست افراطی چشم به انتخابات سراسری بعدی اتریش دوخته است که قرار است تا پیش از سال ۲۰۱۸ میلادی برپا شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.