خبر فوری
This content is not available in your region

برنامه کوپرنیک برای کمک به کشورهای سیل زده اروپایی فعال شد

نظرها
برنامه کوپرنیک برای کمک به کشورهای سیل زده اروپایی فعال شد
اندازه متن Aa Aa

برنامه اروپایی رصد زمین به نام کوپرنیک برای ارایه اطلاعات مربوط به جاری شدن سیل در فرانسه، بلژیک و آلمان فعال شد.

کوپرنیک برنامه مشترک اتحادیه، آژانس فضایی و آژانس محیط زیست اروپاست و در صورت بروز بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله برای ارسال اطلاعات از زمین فعال می شود.

یکی از مسئولان بخش تحلیل داده های دانشگاه استراسبورگ می گوید: «مزیت تصاویر ماهواره ای نسبت به تصاویر هوایی یا تصاویری که توسط پهپادها تهیه می شود این است که منطقه وسیع تری را پوشش می دهد. در فرانسه ما توانسته ایم حوزه آبی رودخانه لوان را که طغیان کرده به طور کامل پوشش دهیم و اگر این کار را در روزهای آینده نیز ادامه دهیم می توانیم کل رودخانه را تحت نظر داشته باشیم.»

برنامه کوپرنیک و رصد زمین از طریق ماهواره این امکان را فراهم می کند که مقامات کشورها پیش از وقوع بلای طبیعی اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

در همین رابطه کارشناس تحلیل داده ها می گوید: «تلاش می کنیم که با توجه به نیاز کاربران نقشه را به روز کنیم. این کار نه تنها باعث می شود که مدیریت نیروهای امدادی راحت تر شود بلکه دقیقا مشخص است این نیروها باید به کجا اعزام شوند و چه منطقه ای در اولویت است.»

چندین ماهواره برای تهیه تصاویر برنامه کوپرنیک اتحادیه اروپا فعالند و عکس های ارسالی به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.