خبر فوری

برزیل؛ پلیس مادرزن برنی اکلستون را از دست آدم ربایان نجات داد

 نظرها
برزیل؛ پلیس مادرزن برنی اکلستون را از دست آدم ربایان نجات داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس برزیل روز یکشنبه اعلام کرد که توانسته است به مخفیگاه آدم ربایان در نزدیکی سائوپائولو حمله کرده و مادر زن برنی اکلستون رئیس بریتانیایی فرمول یک را که یک هفته پیش ربوده شده بود، آزاد کند.

آپارسیدا شانک مادر زن برنی اکلستون بعد از آزادی در سخنانی کوتاه گفت: «من فقط خواهان دستگیری این تبهکاران هستم تا آنها دیگر نتوانند کسی را در سائوپائولو بدزدند.»

آپارسیدا شانک هفته گذشته ربوده شده بود و ربایندگان ۳۶.۵ میلیون دلار برای آزادی وی درخواست کرده بودند. با این حال رسانه های محلی گفته اند که هیچ پولی برای آزادی وی پرداخت نشده اما مقامات هنوز این خبر را تایید نکرده اند. پلیس گفته است که ۳ نفر در این ارتباط دستگیر شده اند.

برنی اکلستون ۸۵ ساله رئیس فرمول یک در سال ۲۰۱۲ میلادی با فابیانا فلوزی ۳۸ ساله، دختر این زن ربوده شده ازدواج کرده است. برنی اکلستون بر اساس برآورد مجله فوربس صاحب ثروتی معادل ۳.۱ میلیارد دلار است.

اکلستون در سال ۲۰۱۴ به اتهام پرداخت رشوه دادگاهی شد اما دادگاه سرانجام با قبول اینکه او ۱۰۰ میلیون دلار در این ارتباط پرداخت کند به کارش پایان داد.

بیش از یک دهه از افزایش موارد آدم ربایی در برزیل می گذرد و هر روز چندین نفر در این کشور برای مبالغ چند صد دلاری ربوده می شوند. با این حال با تشکیل بخش ویژه ضد آدم ربایی در پلیس، تعداد این جرایم کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

برزیل در حال حاضر بدترین بحران اقتصادی خود در یک قرن گذشته را از سر می گذراند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.