خبر فوری

سازمان ملل خواستار برقراری فوری آتش بسی بشردوستانه در حلب شد

 نظرها
سازمان ملل خواستار برقراری فوری آتش بسی بشردوستانه در حلب شد
اندازه متن Aa Aa

حلب، دومین شهر بزرگ سوریه که بخش های مهمی از آن در اختیار گروه های مسلح مخالف دولت قرار دارد از بیست روز پیش در محاصرۀ ارتش سوریه و نیروهای نظامی متحد دولت است و وضعیت ساکنان آن اسفناک توصیف شده است. در پی حملات هفته گذشته که زیرساخت های شهری را هدف قرار داده، دو میلیون ساکن این شهر از دسترسی به آب لوله کشی و برق محروم شده اند.

سازمان ملل متحد خواستار برقراری فوری آتش بسی بشردوستانه در این شهر شده است. جنز لائرک، سخنگوی سازمان ملل متحد در این باره گفت: «آب قابل دسترس از طریق چاه ها و تانکرها در حلب برای پاسخگویی به نیاز مردم کافی نیست. سازمان ملل به شدت نگران است که اگر شبکه آب رسانی و برق بسرعت بازسازی و تعمیر نشود، میلیون ها غیرنظامی ساکن این شهر با پیامدهای ناگواری روبرو خواهند بود.»

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) هم نسبت به خطراتی که بطور اخص کودکان حلب را تهدید می کند هشدار داده و گفته که «قطعی های پیش آمده در اوج گرما کودکان را به شدت در معرض خطر ابتلا به بیماری هایی قرار می دهد که از طریق آب منتقل می شوند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.