خبر فوری

ادامه نبرد نیروهای دولتی لیبی با داعش برای آزادسازی سرت

 نظرها
ادامه نبرد نیروهای دولتی لیبی با داعش برای آزادسازی سرت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروهای وابسته به حکومت وحدت ملی لیبی حملات خود علیه پیکارجویان داعش را در سرت واقع در شمال کشور شدت بخشیدند.

آنها ده روز پیش از در اختیار گرفتن کنترل بخش هایی از این شهر خبر دادند و گفتند که سرت به زودی آزاد می شود. نیروهای دولتی پیشتر با عقب راندن پیکارجویان داعش کنترل «واگادوگو»، مرکز فرماندهی این گروه را در اختیار گرفتند.

به گفته سخنگوی بیمارستانی در مصراته در درگیری های خونین روزهای گذشته ۹ تن از نیروهای دولتی کشته و ۸۵ تن نیز زخمی شدند. در این درگیری ها دهها تن از پیکارجویان داعش هم کشته شدند.

سرت، زادگاه معمر قذافی، رهبر پیشین لیبی بیش از یک سال قبل به اشغال داعش درآمد و به سنگر اصلی این گروه در لیبی تبدیل شد. نیروهای دولتی لیبی از سه ماه پیش عملیات گسترده ای را برای آزادسازی این شهر ساحلی آغاز کردند.

جنگده های آمریکا هم از حدود سه هفته گذشته و به درخواست حکومت وحدت ملی لیبی که تحت حمایت سازمان ملل متحد است مواضع داعش را در سرت بمباران کرده اند.

در پی سرنگونی معمر قذافی در سال ۲۰۱۱، هرج و مرج و آشفتگی بر لیبی حاکم و این کشور به مرکز جذب نیرو از کشورهای آفریقایی برای داعش تبدیل شد و در پی آن این گروه از این فرصت برای توسعه قلمرو خود استفاده کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.