وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ده ها نفر در فرانسه در تله کابین گرفتار شدند

 نظرها
ده ها نفر در فرانسه در تله کابین گرفتار شدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گردشگرانی که از روز پنجشنبه در تله کابینی در ارتفاعات آلپ در شرق فرانسه گیر افتاده بودند نجات یافته اند و تله کابین نیز کار خود را از سر گرفته است.

پس از آنکه این تله کابین در ساعت ۱۵:۴۰ روز پنجشنبه بر اثر برخورد کابل ها دچار نقص فنی شد، سی و سه گردشگر شب را در ارتفاعات ۳۸۰۰ متری آلپ، معلق میان زمین و آسمان گذراندند. در پی آن نیروهای امداد فرانسه و ایتالیا وارد میدان شدند و عملیات نجات را آغاز کردند. اما این عملیات شب هنگام و با تاریک شدن هوا متوقف شد. شماری از گردشگران از تله کابین نجات یافتند و شماری هم شب را به همراه چند نیروی امداد در تله کابین سپری کردند. تا اینکه عملیات نجات صبح امروز جمعه از سر گرفته شد و تمامی گردشگران از تله کابین خارج شدند.

این حادثه در منطقه اوت سووآ رخ داده است. این منطقه در کوه های آلپ در فرانسه، در نزدیکی مرز دو کشور ایتالیا و سوئیس واقع است.

تله کابین های این منطقه به گردشگران امکان می دهد که بتوانند قله های مرتفع آلپ از جمله قله معروف مون بلان را از نزدیک تماشا کنند.