خبر فوری
This content is not available in your region

منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی اروپا

منتخبی از بهترین رویدادهای فرهنگی اروپا
اندازه متن Aa Aa

جشنواره بین المللی فیلم مراکش، از مهمترین فستیوالهای قاره آفریقا و فرصتی برای اکران گسترده فیلمهایی است که شانس کمتری برای عبور از مرزهای خود دارند. شانزدهمین دوره این فستیوال از دوم تا دهم دسامبر برگزار می شود.

موزه شهر ساحلی «مالی لوشینی» در کرواسی خانه دائمی مجسمه برنزی «آپوکسیومنوس» ورزشکار یونان باستان است. قدمت این مجمسه که ۲۰ سال پیش در بستر دریای همین منطقه یافت شد، به قرن دوم یا اول پیش از میلاد برمی گردد.

نمایشگاه «خیانت تصاویر» رنه ماگریت، بازتاب ژرف اندیشی هنرمند بلژیکی معاصر از واقعیت و توهم است. در این نمایشگاه جامع تاکید نقاش بر کاربست اشیایی مانند آتش، سایه، پرده، کلمات آشکارتر شده است. مجموعه تا ژانویه ۲۰۱۷ در مرکز فرهنگی پمپیدو پاریس در نمایش است.

بمناسبت پانصدمین سال مرگ هرونیموس بوش نمایشگاهی از نقاشیهای او در «گملده گالری» (Gemäldegalerie) برلین برگزار شده است. این مجموعه شامل چهار اثر این هنرمند قرون وسطا و همچنین نسخه کپی «لوکاس کراناخ پدر» نقاش آلمانی از آثار هرونیموس بوش، تا فوریه ۲۰۱۷ برقرار خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.