خبر فوری
This content is not available in your region

عکسهای نیکوس آلیاگاس: ثبت لحظه در زمان

euronews_icons_loading
عکسهای نیکوس آلیاگاس: ثبت لحظه در زمان
اندازه متن Aa Aa

نیکوس آلیاگاس، ستاره تلویزیون و خواننده ای شناخته شده در کشورهای فرانسوی زبان و یونان است. نمایشگاهی از عکسهای شخصی این هنرمند یونانی تبار که حاصل تجربیات و دیدار او با افراد معمولی در سفرهای گوناگون است در شهر لیون برقرار شده است.

نیکوس آلیاگس در باره انتخاب عنوان «آزمایش زمان» برای نمایشگاه می گوید: «نام آن آزمایش زمان است زیرا همه ما سرنشینان یک کشتی هستیم و کسی نمی تواند با زمان بجنگد. ولی زمان چیزی بیش از گذر عمر است، زمان پنهانی، معنوی و فلسفی مورد نظر من است. من از این زمان خصوصی عکس می گیرم و در جستجوی منحصر بفرد بودن، توانایی ها و شان انسان ها هستم.»

عکاس و هنرمند ۴۶ ساله در ادامه می گوید: «عکس مانند امضا است و مسئولیت دارد. استفاده از دوربین نوعی تجاوز به حریم دیگری است و وقتی دوربین را بسوی کسی می گیری، داشتن اجازه آن فرد، حداقل کاری است که باید انجام دهیم. من از لنز کوتاه ۵۰ میلیمتری استفاده می کنم و با سوژه گفتگو و ارتباط دارم. با او حرف می زنم و سعی می کنم زندگی و احساساتش را بشناسم. چیزی حس می کنم و آن غریزه و میل درونی است و می پرسم می توانم عکسی بگیرم؟ آنچه که او با کلمه ها نمی تواند بیان کند، برای من جالب است و سعی می کنم آن را با انحنا و نور زنده کنم.»

بسیاری از عکسها به دست اختصاص دارند و در میان آنها، دستهای ژرار دوپاردیو، بازیگر و دست های خالکوبی شده «جویی استار»، رپر فرانسوی در نمایش است. نیکوس آلیاگاس با اشاره به انگیزه اش گفت: «من شیفته عکاسی از دست هستم. دست چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. چهره را می توانی با جراحی پلاستیک، زیبا سازی و آرایش و غیره تغییر دهی و جوان کنی. ولی دست را نمی توانیم. دست دروازه زمان است و گاهی چیزی را افشا می کنند که نمی خواهیم گفته شود.»

عکسهای نیکوس آلیاگاس تا نهم اکتبر (۱۸ مهر) در نمایشگاه «داکز آرت فر» شهر لیون و همچنین در وبسایت اشتراک عکس «فلیکر» در نمایش است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.