وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

توفان ماتیو جزایر کارائیب را در نوردید

 نظرها
توفان ماتیو جزایر کارائیب را در نوردید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

توفان سهمگین ماتیو سواحل کوبا و هائیتی را در نوردید. این توفان با سرعت ۲۳۰ کیلومتر در ساعت موجب شکسته شدن درختان و مسدود شدن جاده ها شد و خانه های زیادی را تخریب کرد. به گفته مقام های کوبا قبل رسیدن توفان، ۳۵ هزار تن از ساکنان مناطق ساحلی به دیگر مناطق انتقال یافتند. این توفان در هائیتی ده و در جمهوری دومینیکن چهار کشته برجای گذاشته است.

به دلیل اختلال در خطوط ارتباطی ارزیابی خسارت های ناشی از این توفان در هائیتی، فقیرترین کشور آمریکای لاتین دشوار است.

توفان ماتیو به سمت شمال در حرکت است و باهاماس و در پی آن فلوریدا در ایالات متحده آمریکا را تهدید می کند. ریک اسکات، فرماندار فلوریدا در این ارتباط گفت: «در حال حاضر حفاظت از زندگی شهروندان الویت نخست است. اگر توفان ماتیو فلوریدا را درنوردد خسارت های آن گسترده و بی سابقه خواهد بود. ما خود را برای بدترین وضعیت ها آماده می کنیم. البته امیدواریم که اوضاع خوب باشد اما امور را به بخت و اقبال واگذار نمی کنیم.»

مقام های فلوریدا و کارولینای جنوبی به شهروندان این ایالت ها هشدار داده اند. تخلیه ساکنان برخی مناطق در معرض خطر و انتقالشان به مناطق امن تر آغاز شده است.

ساکنان فلوریدا با خرید و ذخیره مواد غذایی و مایحتاج شان، خود را برای روزهای آینده آماده می کنند.