خبر فوری
This content is not available in your region

خطر شیوع گسترده وبا در هائیتی پس از عبور توفان مَتیو

نظرها
euronews_icons_loading
خطر شیوع گسترده وبا در هائیتی پس از عبور توفان مَتیو
اندازه متن Aa Aa

بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت از زمان عبور توفان مَتیو از هائیتی تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد ابتلا به وبا در این کشور گزارش شده است. این سازمان همچنین از ارسال یک میلیون واکسن وبا به این کشور خبر داد.

عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم موجب شیوع وبا در این کشور شده است. گذر توفان مَتیو از این کشور حوزه دریای کارائیب هفته گذشته دستکم هزار کشته بر جا گذاشت.

جوسلرم پریور، رئیس جمهور موقت هائیتی می گوید: «اقداماتی اضطراری در در دستور کار است. اقداماتی که باید در کوتاه مدت صورت بگیرد مانند تامین خوراک افردی که در پناهگاه ها مستقر هستند. باید آب آشامیدنی آنها نیز تامین شود. همچنین باید دارو در اختیار آنها قرار گیرد تا از شیوع وبا جلوگیری شود.»

سازمان جهانی بهداشت اولویت فعلی این سازمان را فراهم کردن امکان دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اعلام کرده است. بیماری وبا از زمان وقوع زلزله در هائیتی در سال ۲۰۱۰ تاکنون جان بیش از ۹ هزار نفر از ساکنان این کشور را گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.