خبر فوری

پل رایان همسو با ترامپ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا باقی ماند

 نظرها
پل رایان همسو با ترامپ رئیس مجلس نمایندگان آمریکا باقی ماند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با راهیابی نمایندگان جدید به مجلس نمایندگان آمریکا در روز سه شنبه، پل رایان رئیس جمهوریخواه فعلی این مجلس بار دیگر در سمت خود ابقا شد.

آقای رایان که در انتقاد از سخنان زننده و رکیک فاش شدۀ دونالد ترامپ درباره زنان بهنگام رقابت های انتخاباتی گفته بود برای تبلیغ به نفع وی به روی صحنه نخواهد رفت، در روز ابقا در سمتش گفت که هیجانزده است و با ترامپ همسو.

پل رایان گفت:«طلوع و آغاز دولت متحد جدید جمهوریخواه را تبریک می گوییم،..هیجان زده ایم…و با رئيس جمهوری منتخب همسو. من تقریبا هر روز با دونالد ترامپ صحبت می کنم، با مایک پنس هم همین صبح صحبت کردم. ما همسو و هم صدا با هم برای موفقیت کامل دولت جدید کار می کنیم، مهمتر از همه گوش سپردن به ندای مردم آمریکاست که از دل این انتخابات برآمده، تا ارادۀ آنان برآورده شود، تا مشکلات کشور را حل کنیم.»

اکتریت در کنگره آمریکا با جمهوریخواهانی است که اکنون کرسی ریاست جمهوری در کاخ سفید را نیز در اختیار می گیرند.

همزمان و در حالی که آقای ترامپ چهره های کلیدی در کاخ سفید و دولتش را یکی پس از دیگری منصوب می کند تظاهرات آمریکایی ها خصوصا دانش آموزان و دانشجویان جوانی که پیروزی او را باور نمی کنند، ادامه می یابد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.