خبر فوری

فینال سه نفره محافظه کاران فرانسه در انتخابات درون حزبی

نظرها
فینال سه نفره محافظه کاران فرانسه در انتخابات درون حزبی
اندازه متن Aa Aa

رسانه های فرانسوی با درخشش فرانسوا فیون در سومین و آخرین مناظره تلویزیونی، انتخابات درون حزبی روز یکشنبۀ محافظه کاران برای انتخابات ریاست جمهوری را یک فینال سه نفره ارزیابی کردند. پیشتر از آلن ژوپه و نیکولا سارکوزی بعنوان دو بخت اول این کارزار یاد می شد.

فرانسوا فیون در مناظره پنجشنبه شب خطاب به مردم فرانسه گفت:«نهراسید. نهراسید از این که خلاف نظرسنجی ها و رسانه ها حرکت کنید که به جای شما و برای شما از هم اکنون تصمیم گرفته اند. انتخاب کنید تا همسو با عقیده و باور خود رای دهید. شما مستحق انتخاب کردن هستید، فرانسه لایق چنین انتخابی است.»

آلن ژوپه سیاستمدار ۷۱ ساله که در نظرسنجی ها و در چند ماه اخیر با نیکولا سارکوزی فاصله ای اندک داشته است با تشویق شهروندان محافظه کار فرانسه به شرکت گسترده در انتخابات درون حزبی گفت:«برای موفقیت باید با هم باشیم و این باور روح حاکم در کمپین من است؛ به هم آوردن راستگرایان و راست میانه. از همین رو از شما می خواهم تا یکشنبه بعد بطور گسترده بروید و رای بدهید.»

هرچند گمانی زنی برای تعیین نامزد اصلی محافظه کاران و جناح راست میانه فرانسه در انتخابات ریاست جمهوری هنوز زودهنگام است اما نظرسنجی انجام شده پس از مناظره پنجشنبه شب حاکی است فرانسوا فیون با ۳۹ درصد پیشتازتر از نیکولا سارکوزی با ۲۶ درصد و آلن ژوپه با ۲۵ درصد محبوبیت است.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در ۲۳ آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی و در صورت کشیده شدن به دور دوم در ۷ ماه مه برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.