خبر فوری
This content is not available in your region

جایارام جایالالیتا بازیگر سابق بالیوود و سیاستمدار هندی درگذشت

نظرها
جایارام جایالالیتا بازیگر سابق بالیوود و سیاستمدار هندی درگذشت
اندازه متن Aa Aa

در پی درگذشت جایارام جایالالیتا، بازیگر سابق سینمای بالیوود – که بعدها به سیاست روی آورد- روز سه شنبه هزاران نفر از علاقمندان او به سوگواری پرداختند.

جایارام جایالالیتا بالاترین مقام سیاسی ایالت تامیل نادو در جنوب هند را در اختیار داشت. او در پی دو ماه بستری شدن در بیمارستان به دلیل سکته قلبی، روز دوشنبه در سن ۶۸ سالگی درگذشت.

این سیاستمدار و بازیگر سابق در میان مردم بسیار محبوب بود و حامیانش او را «مادر» خطاب می کردند. او نماد قدرت زنان در سیاست مردسالار ایالت تامیل نادو به شمار می رفت.

در ایالت تامیل نادو هفت روز عزای عمومی اعلام شده است و دولت هند اعلام کرده است که به احترام او یک روز تعطیل ملی اعلام خواهد کرد. ناراندار مودی، نخست وزیر هند در اواخر عصر روز سه شنبه برای شرکت در مراسم تشییع جایارام به این ایالت سفر می کند.

جایارام جایالالیتا در بیش از ۱۰۰ فیلم هندی بازی کرد و در اواخر دهه ۱۹۸۰ به سیاست روی آورد. او در موارد متعدد به فساد متهم شد و دو بار به مدت کوتاه در اواخر سال ۲۰۱۴ به زندان افتاده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.