خبر فوری
This content is not available in your region

رفاقتی که برای رئیس جمهور کره جنوبی گران تمام شد

نظرها
رفاقتی که برای رئیس جمهور کره جنوبی گران تمام شد
اندازه متن Aa Aa

تعلیق پارک گون هه، رئیس جمهور کره جنوبی از قدرت بار دیگر نگاه ها را در این کشور متوجه چوی سون سیل، یکی از نزدیکان او کرده است.

چوی سون سیل که از دوستان نزدیک رئیس جمهوری تعلیق شده کره جنوبی محسوب می شد، اوایل ماه نوامبر میلادی به اتهام اخاذی و سوء استفاده از قدرت بازداشت شد.

او متهم است که با سوء استفاده از رابطه نزدیک خود با رئیس جمهوری، رقمی معادل ۷۰ میلیون دلار از شرکت های تجاری-صنعتی به نفع موسسات نزدیک به خود اخاذی کرده است. یکی دیگر از اتهامات چوی سون سیل، دسترسی به اسناد محرمانه دولتی از جمله مدارکی در ارتباط با کره شمالی است.

انتشار گزارش های مربوط به این رسوایی موجی از اعتراض و تظاهرات را علیه رئیس جمهوری برانگیخت. معترضان پارک گون هه را متهم به همدستی با چوی سون سیل کردند و خواستار کناره گیری او شدند.

دادستانان پرونده چوی سون سیل نقش پارک گون هه در این رسوایی را «قابل توجه» ارزیابی کرده بودند. پارک گون هه این اتهامات را رد کرده بود. او همچنین چند بار به صورت علنی به دلیل رابطه نزدیک خود با چوی سون سیل عذرخواهی کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.