خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش روسیه به تحریم های جدید آمریکا

نظرها
euronews_icons_loading
واکنش روسیه به تحریم های جدید آمریکا
اندازه متن Aa Aa

سخنگوی رئیس جمهوری روسیه تحریم های جدید ایالات متحده علیه این کشور را عاملی جهت تخریب روابط میان مسکو و واشنگتن در آستانه روی کار آمدن دولت جدید آمریکا عنوان کرد.

دیمیتری پسکوف با اشاره به پایان گرفتن دوران ریاست جمهوری باراک اوباما تا سه هفته آینده درباره موثر بودن وضع تحریم های جدید ابراز تردید کرد.

وی گفت: «با صراحت و قاطعیت هرگونه ادعا و یا اتهامی را که علیه ما مطرح می شود تکذیب می کنیم. از نظر ما اقدامات دولت کنونی آمریکا متاسفانه نمایانگر سیاست خارجی بی ثبات آنها است.»

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه روسیه را به اتهام حمله سایبری و دخالت در انتخابات و نیز بدرفتاری با دیپلمات های این کشور تحریم و دستور اخراج ۳۵ دیپلمات روس از ایالات متحده را صادر کرده است.

بر اساس تصمیم رئیس جمهوری آمریکا، سرویس امنیت فدرال روسیه و سازمان اطلاعات ارتش این کشور تحریم شده اند. ۳۵ دیپلمات روس اخراج شده نیز ۷۲ ساعت فرصت دارند تا خاک ایالات متحده را ترک کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.