وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

موج سرما در فرانسه و بلژیک احتمالا موجب قطع برق خواهد شد

 نظرها
موج سرما در فرانسه و بلژیک احتمالا موجب قطع برق خواهد شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

موج سرما این هفته اروپا را در می نوردد و با افزایش مصرف الکتریسیته بیم آن می رود که فرانسه و بلژیک با قطعی برق روبرو شوند.

مدیریت شبکه انتقال برق فرانسه (RTE) برای جلوگیری از قطعی برق تدابیری را اندیشیده است. این سازمان در وهله نخست مصرف کنندگان را به صرفه جویی در مصرف برق دعوت کرده و خواستار تعطیلی موقت صنایع پرمصرف شده است. از آن جمله می توان به ۲۱ سایت صنعتی پرمصرف برق اشاره کرد.

دامین ارنست، استاد دانشگاه لی یژ ضمن ابراز نگرانی خود نسبت به تامین برق مورد نیاز، گفت: «حتی با فعال کردن منابع و ذخایر استراتژیک باز هم باید ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ مگاوات برق از خارج از کشور مثلا از هلند تامین شود. فرانسه و بلژیک هر دو در رقابت باهم در تلاش برای وارد کردن برق از هلند هستند. از این رو، تامین ۱۷۰۰ تا ‍۱۸۰۰ مگاوات برق از هلند با تردیدهایی روبروست.»

پیش بینی می شود که دمای هوا در فرانسه این هفته به منفی ۵ تا ۱۵ درجه سانتیگراد برسد. احتمال داده می شود که فرانسویها روز پنجشنبه سردترین روز را تجربه کنند. با اینحال قطعی نوبتی برق مصرف کنندگان برای دوره های کمتر از دو ساعت هم پیش بینی شده است.