وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

آخرین جلسه دادگاه تجدیدنظر محکومیت دولت نروژ در ارتباط با عامل حملات اسلو

 نظرها
آخرین جلسه دادگاه تجدیدنظر محکومیت دولت نروژ در ارتباط با عامل حملات اسلو
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آخرین جلسه دادگاه تجدید نظر برای رسیدگی به پرونده محکومیت دولت نروژ به دلیل «اعمال رفتار غیرانسانی و نقض حقوق بشر» با آندرس برینگ برویک، بمبگذار اسلو و قاتل نوجوانان نروژی روز پنجشنبه برگزار شد.

دولت نروژ در این جلسه نیز ضمن دفاع از عملکرد خود خواهان اعمال محدودیتهایی در ارتباطات عامل حملات اسلو با بیرون از زندان شد اما برویک از شرایط «غیر انسانی» خود در زندان از جمله جدا بودن از دیگران و نیز عدم دسترسی آزادانه به فضای مجازی شکایت کرد.

آقای برویک در جلسه روز پنجشنبه دادگاه تائید کرد که تنهایی در زندان صدمات بیشتری به او وارد کرده و حتی بیشتر از قبل، به باورهای افراطی خود معتقد شده است.

به گفته دولت نروژ آندرس برویک روزانه از ارتباطات انسانی لازم برخوردار است و دیدار هفتگی نیز برای او با یک کشیش ترتیب داده شده تا بتواند با او صحبت کند. دولت همچنین می گوید که عامل حملات اسلو سعی دارد دیدگاههایش را در فضای مجازی منتشر کند.

نتیجه نهایی رای دادگاه ماه فوریه اعلام می شود.

آندرس برویک ۳۷ ساله در ۲۲ ژوئیه سال ۲۰۱۱ با بمبگذاری در بیرون یک ساختمان دولتی در اسلو و در پی آن یورش مسلحانه به اردوی جوانان حزب کارگر در جزیره اوتایا در مجموع ۷۷ تن را کشت. بیشتر قربانیان، نوجوان بودند. او با رای دادگاه به ۲۱ سال حبس محکوم شده است.